HİZMETLERİMİZ  /  DUŞAKABİN HİZMETLERİ

Duşakabin

 

Duşakabin almadan önce ortaya güzel bir görüntü çıkması yada rahat bi alan oluşturmak için banyolarda bu konu çok önemlidir. Bilinçsizce yerleştirilen malzemeler rahatsızlık verecektir bu yüzden önerileri dikkate alalım. Banyonuzun sular altında kalmasını önlemek için doğru ve iyi iş gören bir duş teknesi seçmeniz çok önemli.

Peki, bu seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor?
Banyonuza küvet koymak için yeterli alanınız yok­sa duşlu sistemleri tercih edebilirsiniz. Bu sistemlerin en önemli yanı zemine basmayı ve dolayısıyla kaymayı önleyen, suyun seramik ya da taşta zamanla oluşturduğu yosunlaşmayı engelleyen ve daha sağlıklı bir ortamda duş alınmasını sağlayan teknelerdir.

Hangi malzemeyi tercih etmeliyim?
Akrilik: Hem sıcak bir görüntü yaratır, hem de he­saplıdır. Duş teknesinin eğilip bükülmesini engellemek için ortama 5-8 mm. kalınlıkta olan dayanıklı bir model seçmelisiniz. Böylece duş teknesinin duvara yapışık olan bölümünden sızıntısı olmasını engelle­miş olacaksınız.
Çelik: Dayanıklı bir malzemedir. Ancak soğuk bir gö­rünüm yaratır. Ayrıca akrilikten daha pahalıdır.
Seramik: Son derece dayanıklı ve temizliği kolay bir malzemedir. Ancak ağır olduğundan zeminin desteklenmesi gerekebilir.
Kompozit: Dayanıklıdır ve çok çeşidi vardır. Duş teknesinin ölçüsü ne olmalıdır ? 80×80 cm.’den 170×90 cm.’e kadar farklı ölçülere sahip duş tekneleri var. Tercihinizi hemzemin model­ler ve alçak duş teknelerinden yana kullanabilirsiniz. Hemzemin modeller ıslak görünüm hissi uyandırır. Etrafında kabin kullanmayacaksanız, banyonun ge­ri kalan kısmında da su geçirmez bir zemin uygula­malısınız.

Hangi renk tercih etmeliyim?
Duş teknelerinde en çok tercih edilen renk beyazdır. Hem temizlemesi kolaydır, hem de banyo aksesuarlarıyla uyum sağlar.Su sızdırmalarını engellemek için duş teknelerinin montajının çok dikkatli yapılması gerekir.
Kare duş teknesi: Dar alanları değerlendirmek için akıllı bir seçimdir. Köşe duş teknesi: Köşeli alanları değerlendirmek istiyorsanız sizin için ideal.
Dikdörtgen duş tekneleri: Rahat banyo yapmak istiyorsanız alanı daha geniş olacağından dikdörtgen duş teknelerini tercih edebilirsiniz.
Walk-in duş tekneleri: Bu tarz duş teknelerinde soyunup giyinmek için de alan bırakıldığından banyonuzun ıslanmasını da engelleyebilirsiniz.